Stopy, které po sobě zanecháváme, jsou příliš často jizvy

21. dubna 2014 v 21:50 | Karolína
Rozhodla jsem se napsat článek na TT, vzhledem k tomu, že zadání zní knihomolství, přijde mi recenze nebo spíše doporučení knihy celkem vhodné.

Omlouvám se za částečné prozrazení děje.

Hvězdy nám nepřály

Knížka amerického spisovatel Johna Greena vypráví příběh šestnáctileté Hazel a její životní lásky Guse. A blablabla..
Tahle knížka mě opravdu zaujala, ale ne jako Inferno od Browna, u kterého jsem si říkala, že by to vlastně všechno mohla být skutečnost a jednoho dne asi lidstvo vyhubí samo sebe. Tahle knížka mě zaujala úplně jinak. Nedojal mě samotný příběh lásky dvou lidí, nebo smrt, která nás nevyhnutelně všechny čeká, někoho dřív a někoho později. Zasáhlo mě to nekonečno, které je někdy větší než nějaké jiné.Jistě, brečela jsem už na začátku knížky, kdy Hazel tvrdila, že rakovina je jen vedlejším účinkem rozmanitosti současného života (zvlášť po přečtení již zmiňovaného Inferna jsem z toho byla dost rozhozená). A pak znovu, když se jí přitížilo a znovu, když Izak oslepl. Ale ne, když Gus zemřel, to na tom totiž zdaleka nabylo to nejhorší.
Okouzlil mě způsob, jakým autor dokázal popsat prázdnotu a naprostou nicotu, jakou Hazel cítila, když Gus umřel a ona neměla nikoho jiného. To bylo to nejhorší. V tu chvíli musí být všechny okamžiky nekonečně nekonečné. I když, musím přiznat, že se mi úplně nelíbil styl, jakým je titul napsán(ale tenhle problém mám u většiny knih.. ), tahle část knihy mě dostala.


Rozhodně vám doporučuju si to přečíst, stojí to za to!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andy Andy | E-mail | Web | 26. května 2014 v 23:31 | Reagovat

na tuhe knížku se chystám a tak poté, cos napsala že částečně prozradíš děj si nemůžu čánek dočíst uplně celý, agghh, přečtu si nějak úryvky, ale nerada bych pak přišla o překvapení, takžee se ti k tomu snad vyjádřim až jí jednou přečtu! :D

(omg, právě jsem si v článku všimla slova rakovina, no tak to budu zaručeně brečet taky, stejně jako brečim u všeho, kde je rakovina v ději - the last song, koizora a tak dále.)
no, přej mi hodně štěstí, haha.

2 Misha* Misha* | Web | 27. května 2014 v 9:02 | Reagovat

Nádherná knížka, koupila jsem ji na doporučení kamarádky- blogerky a vážně se mi líbila. Nádherný děj, krásně napsané.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama